تبلیغات
درمان اعتیاد به مواد مخدر و سیگار - استاد احمد حکیمی
استاد احمد حکیمی
یکشنبه 17 دی 1396 ساعت 11:24 | نوشته ‌شده به دست مسافر بهنام | ( نظرات )
موضوع: پختگی و خامی

 

در پیام بهترین راه آمده است که کوتاه‌ترین راه بهترین راه نیست. من وقتی‌که پیام خوانده می‌شد متوجه نمی‌شدم که درمان اعتیاد چه ربطی به پختگی و خامی غذا دارد و مثل خیلی از عزیزان دیگر این پیام خوانده می‌شد و من هم از آن عبور می‌کردم. تا اینکه کم‌کم در انتهای سفر اول خود که لژیون‌ها تشکیل‌شده بود وقتی راهنما و یا اساتید دیگر صحبت می‌کردند نت‌برداری می‌کردم و وقتی وارد سفر دوم شدم یک روز راهنمای من نیامده بودند و پیغام داده بودند که من لژیون را اداره کنم تا ایشان بیایند و من به خودم که رجوع کردم هیچ‌چیزی نداشتم که بگویم و در مورد دستور جلسه بخواهم صحبت کنم و من از این موضوع خیلی ناراحت شدم و با خودم فکر کردم که کجای کار من دچار ایراد بوده است. متوجه شدم که من هیچ حرکتی انجام نمی‌دهم و مداوم مطالب در حال رسیدن به من هستند و من قدمی برنمی‌دارم که جستجو کنم و سؤال نمی‌کنم و دنبال چیزی نمی‌روم و منتظر هستم که مطالب به من برسد و چون من تجربه نمی‌کنم و عمل نمی‌کنم، چیزی برای من نمی‌ماند و این همان مثلث دانایی است که وقتی آموزش و تفکر تجربه نشود هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

من از آن زمان تصمیم گرفتم که جستجو کنم و روی گره‌های که در وجود خوددارم کارکنم و آن گره‌ها را حل کنم. به همین جهت روی این پختگی و خامی خیلی کارکردم و همان‌گونه که جناب مهندس در کتاب 60 درجه عنوان نموده‌اند دریافتم که میزان دانایی به سواد نیست، دریافتم که داشتن مدارج علمی دلیل نمی‌شود که من تصور کنم که من در مورد همه‌چیز می‌دانم و این اجازه رادارم که در مورد هر چیزی اظهارنظر کنم.

کسی که وارد کنگره 60 می‌شود در مورد راه و روش کنگره 60 و درمان، هیچ اطلاعی ندارد و دچار آن خامی است، این خامی به همان معناست که من می‌خواهم که یک غذا درست کنم و مواد اولیه را در کنار هم در ظرف قرار می‌دهم و هیچ کار خاص دیگری انجام ندهم. فرد می‌آید و حرکت خود را به‌طرف درمان انجام می‌دهد، خیلی اتفاقات برای او واقع می‌شود و دچار مشکلاتی می‌شود که سر راه او قرار می‌گیرد که قبل از اینکه سفر خود را شروع کند هر گز با آن‌ها مواجه نشده است. و این گون عنوان می‌کند که دچار بد به یاری شده‌ام. اگر در آن لحظه به او بگویی که این‌ها دست‌پخت خودت است و نتیجه عمل کرد نادرست تو است باور نمی‌کند، پس ما اورا به صبر و پایداری و ادامه راه توصیه می‌کنیم تا اینکه فرد تحت این فشارها و مشکلات که درروند درمان با آن‌ها مواجه شده است یک سری از تفکرات نادرست و غلط از وجود او بیرون بزند و جای آن تفکرات درست را پر کند. این حالت در آشپزی خیلی مشهود و قابل‌لمس است. شما در نظر بگیرید که از قصابی محل خود گوشت تازه و سالمی را برای تهیه آبگوشت فراهم کرده این و بعدازاینکه گوشت را در قابلمه انداختید و آب جوش آمد گوشت تحت‌فشار آب گرم رنگ آن برمی‌گردد و کف روی آب را می‌گیرد و تا حدودی هم بوی نامطبوعی از آن بلند می‌شود. انسان هم وقتی تحت‌فشار مشکلاتی که خودش برای خود به وجود آورده است قرار می‌گیرد به فغان می‌آید و به‌هم‌ریختگی برای او به وجود می‌آید و اینجا تنها چیزی که به درد او می‌خورد آموزش است و این آموزش مجموعه همه‌چیزهایی است که در کنگره 60 فراهم‌شده است. فردی که خام است باید به پختگی برسد وقتی غذا پخت همه از خوردن آن غذا لذت می‌برند.

فردی که وارد کنگره 60 می‌شود از سمت خامی به‌طرف نیمه پختگی حرکت می‌کند. این سؤال به وجود می‌آید که فرد چه زمانی پخته می‌شود؟ آیا فردی که گل رهای خود را می‌گیرد پخته‌شده است؟ نه فرد در این حالت نیم پخته است او بعد از رهایی برود به دنبال کسب‌وکار و پول درآوردن، خانواده به او می‌گویند که تو که درمان شده‌ای و چرا بعدازظهر کسب‌وکار خود را رها می‌کنی و به جلسات کنگره می‌روی و خانواده از او انتظار دارد که تخریب‌هایی را که درگذشته به وجود آورده است برطرف کند و در این هنگام نیروی بازدارنده وقتی‌که این دیالوگ‌ها گفته می‌شود در حال خوشحالی کردن است چون این انسان از مسیر خود در حال خارج شدن است. عموماً این افراد برگشت می‌خوردند چون نیمه‌پخته هستند و نه به درد خودشان می‌خورند و نه به درد خانواده. کنگره 60 می‌گوید که اگر می‌خواهی به پختگی برسی حداقل باید یک سال دیگر نیز دریافت آموزش خود را ادامه به دهی و پایه خود را محکم کنی.

 این پایه سفت کردن فقط ماندن در کنگره نیست بلکه باید روی خشم و تنفر و کینه و حسادت و خیلی از گره‌های درونی خودکار کنی و وقتی‌که فرد به مرحله پختگی می‌رسد در قلب خود ندایی را می‌شنود که به او می‌گوید حالا که تو در این ساختار به درمان رسیدی و به پختگی رسیدی، تو نیز بخشی از وقت خود را برای این ساختار بگذار تا به دیگران نیز کمک کنی تا آن‌ها نیز همانند تو به درمان برسند.

امروز کسی که وارد کنگره 60 می‌شود و سفر خود را شروع می‌کند با سختی‌ها و مشکلات خیلی کمتری نسبت به گذشته که ما سفر خود را شروع کردیم مواجه می‌شود و ما از یک‌راه سخت عبور کردیم که در آن همیشه تصادف و سانحه وجود داشت ولی امروز مسیر درمان در کنگره 60 همانند یک اتوبان چند بانده است که به‌راحتی می‌توان با رعایت قوانین و مقررات به درمان رسید. نمونه‌ای از آن سختی‌ها همین تهیه مواد و تریاک برای سفر کردن بود که هر دفعه که تهیه می‌کردیم با مواد قبلی فرق می‌کرد و خلوص تریاک فرق داشت و روی سفر ما تأثیر می‌گذاشت البته تقسیم آن‌هم برای مصرف روزانه مشکلات خودش را داشت چون قابل‌اندازه‌گیری دقیق نبود. امروزه داروی درمان که شربت اوتی است هیچ نوسانی ندارد و خلوص آن و کیفیت آن‌یک دست است و قابل‌اندازه‌گیری دقیق است. و مشکلات تهیه را ازجمله دنبال فروشنده رفتن و ترس از دستگیر شدن را ندارد، فرد نامه خود را دریافت می‌کند و باعزت و احترام زیاد داروی خود را از کلینیک دریافت می‌کند و این‌یک نعمت و بستر بسیار عالی است که من بیایم و به درمان برسم و جای شکرگزاری دارد.

من امروز سرزده به نمایندگی شما آمدم و من کمتر این کار را انجام می‌دهم تا به شما هشدار دهم و به شما بگویم که ارتباط شما با آکادمی کم‌رنگ شده است و حتماً نباید که ره‌جو زمانی که رهایی دارد به کنگره بیاید. ره‌جو در زبان خود کنگره می‌گوید ولی از ساختار آن اطلاع زیادی ندارد و در روز رهایی خود در حال و هوای خاصی است که گاهی حرف‌های جناب مهندس را نیز متوجه نمی‌شود. این ارتباط را باید قوی کنیم و باید این ارتباط شکل بگیرد و در روزهای دیگر نیز با کنگره در ارتباط باشیم. اگر پدر خانواده به ما حکم کند که به خواهر و برادر خودسر بزنیم ما این کار را انجام می‌دهیم ولی این سر زدن جایی به ما لذت می‌دهد که در قلب خود نیز این پیوند محبت را داشته باشیم. من بنا به تجربه خود که در این سالها به دست آورده‌ام به شما این هشدار را می‌دهم که ارتباط خود را محکم‌تر کنید تا در آینده دچار مشکل و آسیب نشوید.

کسی که ساختار را می‌شناسد نیازی نیست که به او بگویید یا روی بخاری‌ها بنویسید که به بخاری دست نزنید و یا اینکه بنویسید بدون هماهنگی وارد نشوید. این نکته‌ها نشان‌دهنده این است که علاوه بر آموزش و نحوه پروسه درمان باید روی خیلی چیزهای دیگر نیز کار شود تا افراد با جایگاه‌های کنگره 60 آشنا شوند. جایگاه‌های کنگره 60 کاملاً مشخص است و چهارچوب آن نیز معلوم شده است و باید این نکات نیز به ره‌جوها آموزش داده شود.

هر کس هر قدمی که در کنگره 60 برمی‌دارد حسابش با دیگران صفر است و برای خود و حال خود قدم برمی‌دارد من اگر امروز اینجا آمده‌ام برای خودم آمده‌ام و نیامده‌ام که به شما آموزش بدهم و هر کس در کنگره 60 هر کاری انجام می‌دهد برای خودش انجام می هد.

وقتی کسی در بیابان گم می‌شود و راه خود را پیدا نمی‌کند دچار ناامیدی می‌شود و وقتی‌که کسی را می‌بیند خوشحال می‌شود و از او راه را می‌پرسد و در اصل خودش را نجات‌یافته می‌بیند. عزیز سفر اولی که خوب سفر نمی‌کنند همانند آن‌کسی هستند که در بیابان دور خودش می‌چرخد و راه را گم‌کرده است وکسانی که در کنگره 60 هستند دست دراز کرده‌اند تا به او کمک کنند ولی او دست خود را از دست آن‌ها می‌کشد و کمک آن هار را رد می‌کند و با خود می‌گوید بگذار حالا باز یک چرخی بزنم و از مصرف زیاد اوتی لذت ببرم. دست خود را در دست راهنما و کنگره بگذارید تا به رهایی برسید.

موضوع دیگِ یک فکری برای درمان سیگار خود کنید. اگر به شما بگویند که فردی چند ساعت در روز کار می‌کند تا چیزی را بخرد و بخورد و از خوردن آن مریض شود و درآیند باید پول‌هایی را که پس‌انداز کرده است برای رسیدن به‌سلامتی خود خرج کند شما چه فکری با خود می‌کنید و چه چیزی می‌شود به او اطلاق کرد. این فقط ناآگاهی است و درآیند صد در صد این گونه

خواهد شد که کسی که از این در وارد می‌شود و می‌خواهد درمان خود را شروع کند باید هم‌زمان سیگار خود را نیز درمان کند و سفر ویلیام خود را نیز شروع کند. یک روزی سیگار کشیدن در کنگره 60 ارزش بود و امروز ضد ارزش است و ما این را به خاطر کنگره نمی‌گوییم بلکه به خاطر سلامتی خودتان می‌گوییم چون مواد مخدر و تریاک پایه گیاهی دارد تا حدودی سموم سیگار را خنثی می‌کند و همانند پالایه عمل می‌کند وقتی‌که فرد اعتیاد خود را درمان می‌کند دیگری شربت اوتی وجود ندارد که مانع پیشرفت و پیشروی مضرات سموم سیگار شود و سیگار تخریب‌های خود را کم‌کم نشان می‌دهد و کسی که سیگار می‌کشد اسم خود را با ماژیک‌های فسفری علامت می‌زند تا فرشتگان مرگ سریع‌تر به سراغ او بیایند. راه درمان کاملاً مشخص‌شده است و در کنگره به انسان‌هایی که سیگار می‌کشند هیچ خدمتی داده نمی‌شود.

عکاس؛ مسافر امیر

نگارنده ؛ مسافر جواد

منبع: وبلاگ نمایندگی قزوین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: استاد احمد حکیمی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عباس راهزانی دوشنبه 18 دی 1396 18:12
با سلام
بسیار عالی بود سپاس از زحمات شما آقا بهنام
همسفر مهری دوشنبه 18 دی 1396 09:28
با سلام و تشکر از مطلب عالیتون ..
یادمه توی شعبه اراک هم همین صحبتها رو توی جلسه گفته بودن ، حرفاشون همیشه بی نظیره
مسافر صابر دوشنبه 18 دی 1396 09:08
با عرض سلام و خداقوت . آقا بهنام از زحمات شما سپاسگزارم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

امکانات سایت ...